Nawilżanie powietrza

Nawilżanie powietrza, domowe sposoby

Nawilżanie powietrza w domu

nawilżone powietrzeNawilżanie powietrza jest bardzo ważną kwestią, jeżeli chodzi o nasz dom, więcej możesz przeczytać tutaj. Wilgotność powietrza to odpowiednia zawartość pary wodnej w powietrzu, powinna ona być w granicach 40 – 60%, jest to najlepsza wilgotność powietrza dla człowieka, w której najlepiej się on czuje w zamkniętym pomieszczeniu.

Różna wilgotność powietrza w naszych mieszkaniach jest różna o różnych porach roku. W zimie powietrze w zamkniętym pokoju bywa suche. Z nadmiernej wilgoci w pomieszczeniu naszego domu może nas boleć głowa oraz możemy się źle czuć. A więc zatem warto zadbać o odpowiednią wilgotność powietrza w pomieszczeniach, w których przebywamy. Na pewno jeżeli to zrobimy, to odczujemy nie tylko poprawę naszego samopoczucia ale też poprawę naszego zdrowia.

Nawilżacz powietrza

Powietrze suche oraz częsta zmiana powietrza suchego I wilgotnego sprzyja także częstym chorobom.

Aby zmierzyć wilgotność powietrza w naszym domu możemy wykorzystać do tego mierniki wilgotności. Najczęściej są to przenośne I lekkie urządzenia, które możemy wykorzystać praktycznie wszędzie I w każdych warunkach. Nawilżacz powietrza kosztuje od kilkudziesięciu do kilkuset złotych, jest dostępny w sklepach z artykułami domowymi, jeżeli nie wiemy jaki nawilżacz kupić warto zapytać się o poradę obsługi sklepu, dlatego też nawilżanie powietrza powinno być dla nas jedną z ważniejszych kwestii, jeśli chodzi o nasze zdrowie.

Domowe sposoby na nawilżanie powietrza

Jednymi z ważnych I ciekawych sposobów na nawilżanie powietrza są domowe sposoby nawilżania powietrza. Jednym z tych sposobów jest umieszczenie miski z zimną wodą pod kaloryferem. Sposób ten ma jedną wadę, woda szybko wyparowuje I trzeba tą wodę często uzupełniać.

Kolejnym, ciekawym I skutecznym sposobem domowego sposobu nawilżania powietrza jest nawilżacz zrobiony z butelki, taśmy klejącej oraz gazy. Możemy owinąć butelkę gazą I włożyć ją do butelki. Do butelki nalać wodę. Trzeba jedynie kontrolować poziom wody w butelce.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *