Nagrzewnica Dedra

Nagrzewnica Dedra

Nagrzewnica Dedra – nagrzewnice olejowe, gazowe i elektryczne

Nagrzewnice to urządzenia grzewczo-wentylacyjne, stosowane przede wszystkim w warunkach przemysłowych i budowlanych. Dzięki nim możliwe jest ogrzanie bądź dogrzanie pomieszczeń do określonej temperatury. Jedną ze znanych firm, która specjalizuje się m.in. w produkcji wysokiej jakości nagrzewnic jest firma Dedra. Nagrzewnica Dedra może być urządzeniem zasilanym na olej, gaz, ale także energię elektryczną.

Jak działa nagrzewnica (dmuchawa)?

Nagrzewnica Dedra ciepłoNagrzewnice bywają też nazywane dmuchawami, ponieważ z dużą siłą wydmuchują ciepłe powietrze. Urządzenia te zwykle mają wbudowane wentylatory, które wymuszają obieg powietrza. Przepływając przez nagrzewnicę, powietrze ulega nagrzaniu do dość wysokiej temperatury i to w bardzo krótkim czasie. Następnie ogrzane powietrze rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Niektóre urządzeni umożliwiają nakierowanie strumienia ciepłego powietrza na konkretny punkt.

Nagrzewnica Dedra – doskonale źródło ciepła

Wyróżniamy wiele rodzajów nagrzewnic. Na rynku dostępne są zarówno urządzenia stacjonarne, jak i mobilne; stojące i wiszące. Nagrzewnice dzielimy także ze względu na rodzaj paliwa, stanowiący źródło ciepła.

Nagrzewnica olejowa

W nagrzewnicy olejowej proces spalania następuje w otwartej lub zamkniętej komorze spalania. Powietrze zasysane jest z zewnątrz przez wentylator, po czym następuje jego nagrzanie i wydmuchanie na zewnątrz. Olejowa nagrzewnica Dedra (do kupienia na wentsystem.com) może odprowadzać spaliny, zatem wydmuchiwane powietrze jest czyste. Istnieją także modele bez funkcji odprowadzania spalin, ale nie mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach.

Nagrzewnica gazowa

W urządzeniach tego typu wykorzystuje się gaz propan lub propan-butan. Gazowa nagrzewnica Dedra jest bardzo prosta w obsłudze, podobnie zresztą jak zasada jej działania. Obieg ogrzanego przez gaz powietrza jest wymuszany przez wbudowany wentylator. Ciepłe powietrze rozprowadzane jest po całym pomieszczeniu. Co ważne – nagrzaniu nie podlega obudowa urządzenia, zatem ryzyko oparzenia zostaje zminimalizowane.

Nagrzewnica elektryczna

Nagrzewnice elektryczne są bardzo bezpieczne i czyste. Nie zużywają paliwa, zatem nie wytwarzają spalin, ani nie brudzą.  Nie zużywają również tlenu, dlatego mogą być stosowane w zamkniętych pomieszczeniach, nawet w mieszkaniach. Sprawdzą się w przypadku małych i średnich magazynów, sklepów, domków, lokalów gastronomicznych i wielu innych obiektów użyteczności publicznej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *